Jei kas nors prieš 20 metų būtų pasakęs, kad dirbsiu virtuvėje –būčiau patikėjęs, tačiau, jei būtų pasakęs, kad laisvu laiku kasiu darže vagas ar daiginsiu pomidorus, kurių rūšių sėklų turiu daugiau nei draugų numerių telefonų knygoje –būčiau garsiai nusižvengęs. Aš ir žemės darbai atrodytų nesuderinami dalykai.

 Nesu babytė visažinė, kuri kiekvieną daigą sodina pagal mėnulio fazes kalendoriuje ar kitus mistinius ženklus, tiesiog mėgstu savo laisvą laiką leisti darže, tyrinėdamas ir augindamas daržovės ir vaisius. Dažnai naktines linksmybes iškeičiu skaitydamas literatūrą apie daržininkystę ar ieškodamas informacijos, ką dar galėčiau pasodinti.

 Nėra geresnio jausmo, kai atsikėlus ryte, priskini savo darže prinokusių braškių ir pasisodinęs vaikus šalia, matai kaip jie pasigardžiuodami jas kerta. Mėgstu pomidorų aromatą, kuris padvelkia įėjus į šiltnamį, gryną agurkų sprogimą, kuris juntamas perkandus agurklės žiedą ir dar daugybė kitų dalykų. Atradau sau šį pomėgį ir mane tikrai džiugina kiekvieną užauginta daržovė, prieskonių lapelis, gėlės žiedas ar uoga, todėl šis skyrius apie tai, apie mano atradimus darže.