top of page

Misteris tobulybė - "Viščiukas"

Dažnai per didžiąsias šventes iš pažįstamų ir artimųjų sulaukiu klausimų, kaip skaniai iškepti paukštį. Aišku, didžioji dalis bando iškepti savo svajonių antį arba žąsį. O aš, pavasario įkvėptas, nusprendžiau jums atskleisti savo tobulai kepto viščiuko receptą.

Noriu pasidalinti viena maisto gaminimo technika, kuri yra plačiai naudojama kitose šalyse, tačiau retai kas ją naudoja Lietuvoje. Galbūt to priežastis, kad rečiau kepame paukšti „visu gražumu“, o galbūt apie šį būdą mažai žinome. Ši technika vadinasi „mirkymas sūryme”. Jei šnekėti paprastai, tai višta, antis, kitas paukštis arba jų dalys prieš kepant kurį laiką mirkomos vandens sūryme.Kam to reikia?


Dažnai bijodami, kad visa višta neiškeps arba liaudiškai tariant, mėsa liks „žalia“, persistengiame ir galiausiai ją perkepame. Rezultatas nedžiugina, nes vištiena būna sausa, o po vakarienės tenka ieškoti dantų krapštuko ir „kedenti plunksnas“ iš tarpdančių.


Vištiena yra liesa mėsa, todėl ji ir yra linkusi būti sausa. Mirkymas sūryme vištieną prisotina drėgme ir tuo pačiu marinuoja mėsą, kuri net ir šiek tiek perkepusi lieka sultinga ir minkšta. Kalbant apie mirkymo procesą – sūrymas suskaido baltymus mėsoje. Baltymams suirus mėsa kepimo metu nesusitraukia ir tokiu būdu praranda mažiau vandens, o paukštieną gauname sultingesnę. Be to, druska atlieka dvigubą darbą, nes mirkdama sūryme mėsa taip pat įgauna ir daugiau skonio.Kaip pasigaminti sūrymą


Pasigaminti sūrymą reikės dviejų pagrindinių komponentų – vandens ir druskos. Toliau jau galite improvizuoti patys: citrina, apelsinas, čiobrelis, kmynai, pipirai, čili, medus, česnakas, prieskoninės žolelės ir dar daug kitų, kurie suteiks skonį jūsų paukštienai. Sūrymas gaminamas labai paprastai. Druska ir kiti pasirinkti komponentai sudedami į vandenį ir kaitinami tol, kol druska ištirpsta.


Kaip mirkoma sūryme


Esu mirkęs, tiek visą paukštį, tiek atskiras jo dalis. Pagrindinis skirtumas, kad mirkant sūryme visą paukštį, jis turi jame išbūti bent 12 valandų, o tobuliausias variantas – jei palaikysite parą. Atrodo, ilgas laiko tarpas, tačiau jei žinote, kad sekmadienį sulauksite svečių, manau, pasiruošę, galite leisti vištai pagulėti parą prieskonių vonioje, nes rezultatas tikrai nudžiugins. Jei laiko daug neturite, o šaldytuve atradote vištienos krūtinėlę, užtenka vos kelių valandų sūryme ir galėsite mėgautis sultinga mėsa.
Nors šis receptas skirtas vištai kepti, tačiau tikrai galite panaudoti šį būdą ir kepant didesnius paukščius – antį, žąsį ar kalakutą.

0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page