top of page

Virtuvės Herojai

Dirbdamas virtuvėje, kaip ir kiekvienoje kitoje srityje, susiduri su daugybe „personažų“. Vieni iš jų tampa pagrindiniais herojais, kuriuos gali pamatyti kiekvienoje serialo dalyje. Kiti – turi antraplanį vaidmenį ir pasirodo tik kartkartėmis. Treti, dažniausiai suvaidina kokiame nors viename epizode, o paskui dingsta visam laikui ir po kelių dienų net pamiršti, kad toks veikėjas buvo. Šiandien su Jumis noriu pasidalinti savo apmąstymais apie virtuvės darbuotojų tipus. Nereikėtų priimti visko už gryną pinigą, bet manau, dažnam įdomu kaip ten būna užkulisiuose.

Virtuvėje, kaip ir kariuomenėje, kiekvienas turi savo rangą. Pradedant nuo žemiausio – Commis chef (pagalbinis darbininkas) ir baigiant aukščiausiu laipteliu – Executive Chef (vyriausiasis šefas). Visgi antpečių ir ordinų virtuvėms šiandien nedalinsiu, tiesiog susipažinsime su virtuvės veikėjais, kurie dažnai tampa kultinio serialo, kas vyksta už virtuvės sienų, dalimi. Žinoma, kviečiu skaityti tuos, kurie nesusipykę su humoru.


007

Išskirtiniai bruožai: Virtuvės darbuotojas, kuris turi 0 – motyvacijos, 0 – įgūdžių ir surūko bent 7 cigaretes iki pietų pertraukos. Pastaraisiais metais tokių virėjų pasitaiko vis mažiau, greičiausiai todėl, kad didžioji dalis jų persėdo prie Bolto vairo. Galbūt į virėjo specialybę žiūrima ne vien tik kaip į uždarbio šaltinį, o ir šiek tiek plačiau. Gaila, bet agentas 007 vienas iš tų, kuriam tikrai neatsiras vietos mano komandoje.

Vartojamos frazės:

- Tuoj parūkom ir padarysim.

- Ar tikrai reikia šitą daryti?


Lektorius


Išskirtiniai bruožai: Kiekvienoje virtuvėje atsiras žmogus, kuris suras menkiausią priežastį pamokyti kitus tinkamai dirbti, nes jo metodai yra geriausi. Ar tai būtų svogūno lupimas, juk jis visada turi geresnį būdą. Peilio galandinimas? Jis tikrai turės geresnį metodą. Ištraukti šiukšlių maišą iš kibiro? Jis neabejodamas parodys geriausią variantą . Šiam darbuotojui gali skirti bet kokį darbą, juk jis žino kaip tai padaryti, o jeigu ne, tai visada ras būdą, kuris tikrai bus pats pačiausias. Kas gali būti blogiau, už tokį darbuotoją virtuvėje? Du lektoriai po vienu stogu ir trečias pasaulinis karas ne už kalnų.

Vartojamos frazės:

- Žiūrėk, tik pažiūrėk kaip reikia.

- Tuoj parodysiu kaip gaminti tikrą befstrogeną.


Gviazda


Išskirtiniai bruožai: Juos visada gali rasti savaitgalį, bet ne restorane, o žydrajame ekrane, vienoje ar kitoje televizijos laidoje, kurias transliuoja nuo ankstyvo ryto. Dažniau matomas televizijos eteryje, nei restorano virtuvėje. Instagramas lūžta nuo asmenukių, o švarkas visada baltas, kaip kad rašė Antanas Škėma.

Vartojamos frazės:

- Sudėkit man visus produktus, važiuoju į televiziją. Nepamirškite pažiūrėti per Tv.. 9.30

- Kaip atrodžiau? Nereikia užsirašyti į kirpyklą?


Konsultantas


Išskirtiniai bruožai: Šefas, kuris darbe visada laiku – nuo 8 ryto iki 17 vakaro. Jį visada rasi ofise dirbant prie kompiuterio, o jei ne, tai parašyk PM ir jis jau čia. Vienas iš tų, kurio liežuvis kaba žemiau „kiaušų“. Konsultantas puikiai išmano savo darbą. Ir neduok Dieve, ant raudonos lentelės atpjausi svogūną, kurį ruošiesi dėti į mėsos troškinį! Jokių pasiteisinimų čia negali būti. Pas jį visada gali gauti informacijos, kiek tau liko neišnaudotų atostogų ar koks šiandien vakaro filmas per BTV. Puikiai išmano savo menu, nes pastarasis apkeliavęs jau bent 4ias paskutines vietas, kuriuose jis darbavosi. Kombinaciją copy paste išmano puikiai.

Vartojamos frazės:

- Gero serviso, pasimatysim pirmadienį.

- Na kaip savaitgalis praėjo? Daug darbo buvo?


Seržantas


Išskirtiniai bruožai: Jo balsą išgirsi keliomis sekundėmis ankščiau nei išvysi patį žmogų. Nors armijoje seržantais įprastai būna vyrai, bet man virtuvėje papuola moterys. Seržantas visada primins, kad sekmadienis yra generalinė virtuvės valymo diena. Visi duonos likučiai bus surinkti džiūvesėliams, nors jų per pastarąjį mėnesį jau surinkta kelios tonos. O žolelių stiebų nevalia išmesti, juk juos visada gali panaudoti verdant sultinį. Prie to paties, dar ir teks išklausyti paskaitą apie maisto švaistymą ir ekologiją. Gali pamiršti apie virtuvės valymo priemonių su chemine sudėtimi užsakymus, nes visada būsi informuotas, kokiame pasaulyje gyvename. Tačiau žegnokis, jei atėjęs į darbą seržantas neras valymo kempinių - laukia neįprastoji padėtis.

Vartojamos frazės:

- Turi laiko pailsėti, vadinasi, turi laiko ir pasivalyti.

- Tas jaunimas toks apkiautęs šiais laikais.


Šventas Kristoforas


Išskirtiniai bruožai: Kiekvienoje virtuvėje yra bent keli, kurie dirba taip, tarsi pertraukos neegzistuotų. Jiems tik pasakyk, kad rytoj tau reikės papildomo žmogaus darbui ir jis jau šiandien ims dėliotis rytojaus užduotis. Ir nors iš jų lūpų dažnai išgirsti, koks sunkus ir juodas yra jų darbas, tačiau dažniausiai jie tampa tvirtu ramsčiu šiuolaikinėje, kartais iškreiptoje virtuvėje.

Vartojamos frazės:

- Rytoj nereikia papildomai?

- Na sakykit, ką reikia daryti.


Šefas de Paaarty


Išskirtiniai bruožai: Ir nors pagal klasikinę hierarchiją turėtume šnekėti apie šefą de partie, čia atsiranda dar vienas virėjų tipas – paaarty. Dažniausiai tai jauni, (nors yra ir veteranų) kuriuos prakalbinti pirmoje dienos pusėje yra itin sunku, o kartais net visai neįmanoma, nes visą laiką jie kursuoja iš kampo į kampą ieškodami vietos, kur galėtų nusnausti posmelį ar kitą. Tačiau vos tik darbo diena % į pabaigą, jau gali išgirsti ne vieną pasiūlymą, kaip atšvęsti sėkmingą (arba ne) servisą. Nors šio tipo herojų jau gerokai apmažėjo šiuolaikiniame virtuvės pasaulyje, tačiau visada gali atsirasti vienas ar kitas netikėtumas, todėl visada verta turėti planą B arba Šventą Kristoforą.

Vartojamos frazės:

- Pirmą statau.

- Šefe, prastai jaučiuosi, turbūt apsinuodijau maistu.


Goofy (praktikantas)


Išskirtiniai bruožai: Visada išlygintas švarkas ir prijuostė (dažniausiai mamos). Į darbą atvyksta gerokai ankščiau, tačiau pietauti taip pat išskuba pirmas. Įprastai valgo savo gamintą troškinį, pagal klasikinį prancūzų receptą, kurį pamatė Tv per savaite žurnalo viršelio priešpaskutiniame puslapyje. Kas be ko troškinys bus pašildomas mikrobangų krosnelėje. Laisvu laiku nepraleidžia progos patikrinti, ar neatsirado naujų patiekalų nuotraukų instagrame.

Vartojamos frazės:

- Mokykloje mus mokė..

- Svajoju turėti nedidelį restoranėlį užaugęs.


Įstrigęs laike


Išskirtiniai bruožai: Dažnai pradėjus dirbti naujoje virtuvėje, sutiksi vieną ar kitą, kuris vis ruošiasi išeiti iš darbo. Priežastys visada paprastos, tai jam grafikas netinka, tai alga per maža, tai šiaip – šefas asilas. Ir nors pasak jo, jis visada turi įvairių darbo pasiūlymų, tačiau prabėgus penkiems metams, neabejotinai, jį išvysi toje pačioje darbovietėje ir vis kartojant frazę, kad čia jis tikrai neužsibus ir tuoj kels sparnus.

Vartojamos frazės:

- Koks aš jums virėjas

- Padirbsiu kol susirasiu normalų darbą.


GražoOolis


Išskirtiniai bruožai: Būna ir taip, kad virtuvėje gali sutikti iki ausų maisto produktais ar virtuvės inventoriumi išmargintą veikėją. Jų švarką puošia įmantrus logotipai o kišenė pilna tušinukų, pincetų ir kitų smulkių niekaliukų. Jie pametę galvą dėl gero maisto, bet gelbėkis, jei Tavo nuomonė šiek tiek skiriasi nuo jų. Būsi greit iškeptas ant iešmo, nes jo ego yra nematomu rašalu ištatuiruotas ant jo kaktos. Šį tipą gali rasti tiek restorano, tiek gastro pubo ar maisto furgono virtuvėje, kurioje jis ir demonstruos savo prižiūrėtą barzdą ir daržovėmis išdailintas rankas.

Vartojamos frazės:

- Rūgštis suteikia saldumo.

- Grožis slypi natūralume.


Kiekvienoje virtuvėje, kaip gerame kine, yra pilna savo rolę vaidinančių žmonių. Tik kartais vieniems nesinori skirti laiko, o kiti paprasčiausiai jo neverti.

0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page