top of page

Damų pirštelių Semifredo

Semifredo – prabangiai skambinantis pavadinimas, o jei dar pridurčiau, kad jis su damų piršteliais, tai greičiausiai, vien nuo pavadinimo visi imtų alpti. Žinoma, kalbu ironiškai, iš tikrųjų, šitaip pavadintas patiekalas slepia klasikinį itališką desertą, kurio reikšmė - "pusiau šaltas". Pagrindinės šio deserto sudedamosios dalys - kiaušiniai, pienas, cukrus ir grietinėlė. Šiandien nusprendžiau kiek paeksperimentuoti, o tuo pačiu ir sunaudoti maisto likučius - damų pirštelius, kurie ilgai ir nuobodžiai voliojosi mano virtuvės stalčiuje.


Mano semifredo versijai kiaušinių neprireiks, juos aš kartu su cukrumi pakeičiau į šokolado likučius, jų namuose niekada netrūksta. Taip pat į kompaniją atėjo ir keli bananai. Galutinis rezultatas savo išvaizda kiek priminė lietuvaičių pamėgtą "tinginį", tačiau neapsigaukite, nes nei skoniu, nei lengva tekstūra tinginys nepasižymi, o šis desertas kaip tik toks. Neturite damų pirštelių? Nebėda! Į trasą gali eiti ir kiti sausainiai, kurie užsigulėjo jūsų stalčiuose. Netinginiaujam!
Panaudoti likučiai:


Damų piršteliai


Semifreddo su damų piršteliais

Damų piršteliai - 100g

Bananai - 2vnt

Juodas šokoladas - 200g

Grietinėlė - 200ml

Pienas - 120ml

Damų pirštelius susmulkinu mažesniais gabalėliais.Bananus supjaustau nedideliais kubeliais.


Prikaistuvyje užkaitinu pieną, pilu grietinėlę ir išlydau smulkintą šokoladą.


Inde sumaišau damų pirštelius, bananus ir vieną trečiąją, kiek pravėsusios masės.


Plastikinį indą iškloju sviestiniu popieriumi ir supilu pramaišytą masę. Ant viršaus supilu likusią masę ir išlyginu paviršių.Uždengiu dangteliu ir dedu į šaldiklį kelioms valandoms sustingti. Išimu iš šaldiklio ir su karštame vandenyje pamirkytu peiliu supjaustau norimais gabaliukais. Semifredo rekomenduoju ragauti kiek atšilusį.


Tips&Tricks


Vietoje damų pirštelių galite naudoti užsilikusius sausainius.


Semifredo galite kiek „paturbinti“ įdėdami į kaitintą pieną kelis džiovintus čili pipirus.

Šaldytuve semifredo galite laikyti 2-3 dienas.


Šaldiklyje semifredo gali išbūti iki kelių savaičių, tačiau suvyniokite į maistinę plėvelę0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Komentarai


bottom of page