top of page

Trupiniuotis - Crumble

Didžiosios šventės baigėsi, tačiau šventinė nuotaika dar tikrai niekur neišgaravo. Kalėdiniai prieskoniai, karštas vynas ir šilti prisilietimai – būtent tai, ko reikia žvarbią žiemos dieną. Kadangi vyno receptu jau dalinausi, o šiltų prisilietimų, manau, visiems netrūksta, liko tik pasidalinti dar vienu receptu, kuris alsuoja žiemiškais kvapais.


Toli keliauti šiandien nenoriu, todėl surinkau kas tūnojo "Pandoros skrynioje" arba kitaip tariant, mano šaldiklyje. O ten bučinių, kuriuos dovanojo vasara, tikrai gausu. Tad ant stalo jau laukia kelios saujos uogų, kurias godžiai rinkau vasaros metu, gražuoliai "lietuvaičiai" – obuoliai ir vis dar kvepiantis medus, dar keli komponentai, kuriuos ištraukiau iš sausų produktų spintos. Rezultatas – tikrai įspūdingas. Vos per 20 minučių, namai užsipildė šiltais kvapais ir gardžiu kepinių aromatu. O skonis tikrai ne prastesnis. Rutuliukas jūsų pamėgtų ledų, ir kaip žmonės sako, - "gyvenimas gražus". O mano taurėje jau vėsta trupiniuotis sluokniuotas su keptomis uogomis ir obuoliais, pagardintas naminių ledų rutuliuku. Jei suviliojau, kviečiu pasigaminti.
Uogų ir obuolių Compote


Obuoliai – 400g

Šaldytos uogos – 300g

Medus – 40g

Apelsinas - 0.5vnt.

Sausainių prieskoniai – 1 arb.š.


Trupiniuotis


Cukrus – 60g

Kokoso drožlės – 40g

Miltai – 100g

Avižos – 50g

Sviestas – 75g

Sausainių prieskoniai


Visų pirma gaminu Compote. Obuolius nusilupu, išimu sėklas ir supjaustau 1 cm dydžio kubeliais.Į skardą dedu obuolius, uogas, apelsino žievelę, apelsino sultys, medų ir pabarstau prieskoniais.Viską pramaišau ir dedu į 200 laipsnių įkaitintą orkaitę 20 minučių.


Kol Compote kepa, pasigaminu "trupiniuotį".


Visus trupiniuočio komponentus dedu į indą ir pratrinu pirštais.


Skardą pakloju sviestiniu popieriumi ir išdėlioju masę.Dedu į 200 laipsnių įkaitintą orkaitę ir kepu 10 - 12 minučių, kol trupiniai apskrunda.

Pats laikas susidėlioti desertą. Į taurę beriu kiek atvėsusius trupinius, tuomet kelis šaukštus šilto Compote, tuomet vėl šaukštas „trupiniuočio“ ir keli šaukštai uogų su obuoliais. Ant viršaus keliauja rutuliukas jūsų pamėgtų ledų ar vaisių šerbeto.Tips&Tricks


Desertą galite pasiruošti iš anksto, o progai pasitaikius pašildyti prikaistuvyje uogas ir vėl mėgautis juo.


Sausainių prieskonius galite pakeisti į maltą cinamoną.


Ledus galite rinktis jums patinkančius, tačiau rekomenduočiau vanilinius.

0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Banoffee

Комментарии


bottom of page