top of page

Viena (Part 2)

Ką vertėtų aplankyti Vienoje - “culinary trip”


Niekada nedarau dalykų, kurių neišmanau arba kurie man nepatinka. Nesiruošiu pasakoti apie Vienos muziejus, teatrus ir architektūrinius paminklus, tačiau Vienoje yra vietų, kurias turėtų aplankyti žmonės, besidomintys maisto ir gėrimų kultūra. Trumpai apie tai, kas man paliko įspūdį ir apie tai, kaip gera yra pažinti kitą kultūrą ir išgirsti istorijas, kurios įkvepia.


Naschmarkt turgus yra seniausias veikiantis turgus Vienoje. Įkurtas 16 amžiuje, turgus tęsiasi 1.5 kilometro iki Vienos upės. Ši vieta yra tikras turistų traukos centras. Čia galima iš tikrai gausaus pasirinkimo įsigyti jūros gėrybių ir žuvų, vietinių mėsos ir sūrio gaminių, egzotinių vaisių, iš rytų atkeliavusių prieskonių ir daržovių. Prekeiviai noriai duoda ragauti ir rinktis, maloniai aptarnauja ir nepalieka abejingų. Kiekvienas čia atras naujų skonių, galbūt net nematytų ir neragautų produktų. Turguje taip pat galite pasimėgauti gatvės maistu, duonos gaminiais, įsigyti dovaną ar suvenyrą. Jame rasite gausybę kavinių ir restoranėlių, net tokių, kurie turi baltas staltieses ir aukščiausio lygio aptarnavimą. Apie vieną ypatingą vietą, kuri paliko tik geriausius įspūdžius jau rašiau, galite skaityti čia:


Visiems žinoma, kad Viena garsėja savo kava, tačiau ne kiekvienas susimąsto, kaip ji atkeliavo čia. Istorija net šiek tiek susijusi su Lietuva. Pasak vietinių pasakojamų, 1683 metais, kai Viena buvo apgulta turkų armijos, Jono Sobieskio vadovaujama Lietuvos–Lenkijos kariuomenė netikėtai, iš pasalų, nusileido nuo kalnų, o to nesitikėję turkai buvo priversti sprukti palikdami viską. Vietiniai tarp paliktų daiktų rado ryšulius su kava ir nuo to laiko pradėjo veikti pirmieji kavos namai Vienoje.


Cafe Central tai vieta, mėgiama labiau turistų, nei miesto gyventojų. Ši kavinė duris atvėrusi prieš pusantro šimto metų, buvo „pasimatymų vieta“ to meto aukštuomenės gyvenime. Čia lankėsi Leonas Trockis, Adolfas Hitleris, Jozipas Brozas. Norint šiandien čia išgerti kavos, reikės praleisti keletą valandų eilėje. Tikras turistų traukos centras. Šios kelionės metu man nepavyko išgerti čia puodelio kavos ir paragauti deserto, nes tokių kaip aš laukė visa milžiniška eilė. Pamatyti dar tikrai buvo ką, todėl judėjau toliau, bet kito apsilankymo metu tikrai čia apsilankysiu.Apie šią vietą jau esu girdėjęs anksčiau, nemažai laidų apie kulinarines keliones taip pat neaplenkdavo šios unikalios vietos. Unger und Klein – tai mažiausias baras – kavinė, įsikūręs seniausiame Vienos dangoraižyje, kuris buvo pastatytas 1931 – 1932 metais. Bare turbūt 6 – 8 vietos, dažniausiai jis būna pilnas ir dar keli laukiantys lauke. Puiki vietelė trumpam sustoti, išgerti taurę vyno ar puodelį Vienos kavos.Viena, pasak vietinių, yra vienintelė sostinė turinti tiek vynuogynų. Čia jie užima 700 hektarų. Vynuogynus galima pasiekti ne tik vietos gyventojams, bet ir miesto svečiams. Čia organizuojamos vyno kelionės, kurias rekomenduojama rinktis rudenį (rugsėjo pabaigoje). Aplankyti vynuogynus, pasigrožėti gamta ir surengti pikniką, galima tiek žiemą, tiek vasarą. Vietiniai labai dažnai taip ir daro, vos saulė pašviečia, visi skuba į metro, kuris atveža į reikiamą vietą, dar kiek palypėjus aukščiau į kalnus galima jaukiai įsitaisyti ir mėgautis diena, bei vynuogynų vaizdu.Gatvės maistas – dar vienas dalykas, ką tikrai reikėtų išragauti Vienoje. Bene ant kiekvieno kampo čia stovi kioskeliai, kurie siūlo įvairių rūšių dešreles. Jas mėgsta ne tik turistai, judantys iš vieno muziejaus į kitą, bet ir vietiniai gyventojai. Kioskeliai veikia visą parą, todėl užsimanius dešrelės gali ją gauti čia ir dabar. Dešrelių įvairovė stebina – gali rinktis virtas, rūkytas, prikimštas sūriu, jų skonis nepaliks abejingų, o ypač patiks greito maisto mėgėjams.Vienoje sutikau naujus metus, todėl verta paminėti, kad šventiniu laikotarpiu centre šurmuliuoja mugės. Galbūt apie muges pasakoti ir nebūtų ką, nes mūsų Kaziuko mugė mažai kuo atsilieka, tačiau karštas vynas ir punšas čia tikrai verti nuodėmės.Viena yra nuostabus miestas norintiems gerai praleisti laiką. Visai nedidelis miesto centras leidžia daug judėti pėsčiomis, o pavargus užeiti į kavinę, restoraną ar barą pasimėgauti vietiniu vynu bei maistu, nes jų pasirinkimas čia iš tiesų didelis.

0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Keptuvės

bottom of page