top of page

Avižinės košės spurgos

Avižinė košė turbūt yra kiekvienų namų neatskiriamas pusryčių palydovas. O dažniau verdama ji yra tuose namuose, kuriuose krykštauja vaikai. Būtent taip yra ir pas mane. Avižinė košė neretai tiekiama pusryčiams ir mano paties šeimoje. Tačiau yra viena bėda. Dažniausiai, o gal net visada tenka apsiskaičiuoti, ir košės lieka. Kas turi vaikų supras, kad ne kiekvieną dieną draugystė su koše yra vienodai gera. Ką daryti, kad pavargę likučiai nenukeliautų į juodą maišą? Noriu su jumis pasidalinti dar vienu paprastu receptu, o taip pat ir būdu, kaip paprastai ir be didelių išlaidų pasigaminti puikų desertą iš likusios avižinės košės.Ilgai nelaukdami pasigaminkime avižinės košės spurgas. Joms prireiks kiaušinio, aliejaus skrudinimui, o kitus ingredientus pasufleruos jūsų produktų lentynos. Mano man pasufleravo, kad čia puikiai turėtų sulošti užsilikusios razinos bei lukštentos saulėgrąžos. Jūs, manau, taip pat rasite ką sudėti, kad "užturbinti" savo košę. Važiuojam!


Panaudoti likučiai:


Avižinė košė


Spurgos iš avižinės košės pagal Pavarsdienorastis


Virta avižinė košė - 350g

Kiaušinis - 1vnt

Razinos - 50g

Rudas cukrus - 25g

Lukštentos saulėgrąžos - 25g

Cinamonas - 10g

Aliejus skrudinimui - 0.5ltr

Miltai - 25g (jei masė per skysta)


Pradžioje suminkštinu razinas užpildamas karštu vandeniu. Palaikau puse valandos ir perkošiu per sietą.Visus komponentus dedu į dubenį ir gerai pramaišau.Masę dedu į šaldytuvą šiek tiek pailsėti.


Formuoju kelių centimetrų storio spurgytes.


Įkaitinu aliejų ir kepu spurgytes kelias minutes. Tuomet apverčiu ir tiek pat laiko kepu kitą pusę.Nusausinu ant popierinio rankšluosčio.

Tips&Tricks

Vietoje razinų galite panaudoti kitus džiovintus vaisius - slyvas, abrikosus. Juos išmirkius rekomenduoju šiek tiek pasmulkinti.


Jei matote, kad masė kiek per skysta, įdėkite šaukštą miltų.


Spurgas į aliejų galite tiesiog dėti su dviem virtuviniais šaukštais.

0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page