top of page

Su Kovo 8, mūsų mielosios, arba kaip tvarkingai pakrauti indaplovę

Maisto ruoša namuose daugumai tampa didžiuliu iššūkiu. Ir ne todėl, kad tenka sukti galvą, kaip pasinaudoti patarimais gaminant vieną ar kitą patiekalą, ar surasti "išbučiuotą" mėsos šmotelį, o dėl krūvos indų, kurie lieka po virtuoziškų šokių virtuvėje. Prisvilę puodai ir riebaluotos keptuvės taip pat nekelia ūpo, todėl dažnam maisto ruoša tampa kančia, nes juk po vakarienės savo laisvą laiką reikia dar ir skirti šveitimui. Bet šiandien ne penktadienis 13, todėl gal pats laikas padaryti taip, kad indų plovimas netaptų košmaru. Tam į pagalbą mums, žinoma, atskuba indaplovė. Šiandien nusprendžiau pasidalinti keliais patarimais, kurie graužė mane jau ne vienerius metus.


Tinkamai naudojama indaplovė gali tapti gerąja fėja. Vienu mygtuko paspaudimu, mes ne tik sutaupome laiką, elektros energiją bei sumažiname vandens sąnaudos, kas dabar yra itin aktualu kiekvienuose namuose. Tačiau vienas netinkamas žingsnis ir geroji fėja gali virsti piktąja ragana. Ji blogaisiais savo kerais gali sunaikinti netinkamus indus, medinės lentelės gali imti banguoti, peiliai tapti tinkami tik sviestui tepti. O dar tas jausmas, kai atidarai indų plovimo mašiną, o indai tikrai ne kaip iš pasakos.


Pradžioje norėčiau aptarti nešvarių indų sudėjimą į mašiną. Yra du būdai kaip užpildyti indaplovę – teisingas ir neteisingas. Tyliai prisipažinsiu, negaliu pakęsti netinkamo indų pakrovimo, kai viskas sudėta chaotiškai. Lėkštės laužia meilę prilipusios viena prie kitos, šalia voliojasi įvairūs rakandai, tabaluojasi taurės, kurių šukes tenka pastoviai rankioti indaplovės dugne, įjungus girdisi keisti garsai, nes vienas iš purkštukų trankosi į kelią pastojusį "niekadėją". Vardinti galėčiau ir toliau, nes istorijų yra ne ką mažiau nei Hanso Kristiano Anderseno pasakų, bet gal apie jas kitą kartą. Juk šiandien šventė – pabandom apie gerus dalykus, kai indai sudėti tvarkingai, lyg kariniame parade, kur visi žygiuoja mindami tą pačią koją.
Prieš pradedant krauti, noriu pasidalinti keliais patarimais, kuriuos reikia paisyti norint pasiekti geriausią rezultatą.


Su manim esate saugūs


Prieš kraudami indus į indaplovę įsitikinkite, kad juos ten galima plauti. Tą padaryti galite tiesiog suradę ant indų ar įpakavimo ženkliuką su pavaizduota indaplove arba užrašą "indaplovėje saugu" ("dishwasher safe"). Tiek keramikiniai, tiek plastikiniai indai turi būti paženklinti, kitu atveju gali būti, kad dėl aukštos temperatūros su jais galite pasimatyti paskutinį sykį.


Kepė kepė boba blynus


Nemėgstu pranešinėti blogų naujienų, bet teks. Keptuvių indaplovėje plauti NEGALIMA. Net jei ir ant jų puikuojasi ženklelis su "indaplovėje palankus" aš to tikrai nerekomenduoju. Keramika, neprisvylantis paviršius, ketus ar aliuminis - NE NE NE!! Stiprūs koncentratai– mirtis visiems. Neprisvylantis paviršius akimirksniu virs "prisvylančiu", aliuminiui gresia korozija, kitų paviršiai palaipsniui praranda savo gerąsias savybes ir virsta nuodu, ima rūdyti. Čia klausimų daugiau nebeturėtų kilti.Tu turi tris ne


Dar vienas svarbus dalykas, kuris turėtų nesiartinti prie indaplovės – virtuviniai peiliai. Nekalbu apie tuos, su kuriais „mozojate“ tepamą sūrelį ant batono, ar pjaustote pieniškas dešreles, o apie virtuvės "šefą", kuris manau, net ne vienas yra kiekvienoje virtuvėje. Jei svajojate ir toliau turėti aštrų pagalbininką po ranka (na nebent dažnai sulaukiat kaimyno, kuris juos galanda) – jokių indaplovių. Šiltas vanduo, minkšta šluostė ir kelių minučių masažas. Viskas. Tas pats ir su virtuviniais kombainais ar blenderiais, kurie turi aštrius galus. Stenkitės kuo mažiau juos kviesti į svečius pas indaplovę.Įrankiai


Dauguma šiuolaikinių indaplovių turi atskirą stalčių įrankiams susidėti. Tokiu atveju, stenkitės įrankių nesumesti į krūvą, o sudėti į kiekvieną tarpą atskirai. Jei jūsiškė dviejų skyrių, tai tikrai turės įmontuotą stovą arba krepšį stalo įrankiams laikyti. Svarbu prisiminti: šaukštai ir šakutės - "rankas aukštyn", peilių – ašmenys žemyn. Taip pat šaukštai turi savybę susidraugauti, todėl bandykite juos dėti skyriais.


Už laisvę


Vienas svarbesnių dalykų, į ką reiktų atkreipti dėmesį, tai purkštukų pozicija. Dažniausiai jie būna viršuje ir apačioje virš kaitinimo elemento. Besisukant išpurškia karšto vandens ir ploviklio mišinį, tad labai svarbu jų neužstatyti didesniais indais ar puodais. Geriausiai juos išdėlioti indaplovėje šonuose, paliekant centrą užkrautą smulkesniais indais. Taip pat rekomenduoju, kartą į pusmetį patikrinti purkštukus, ar neužsikimšę nešvarumais (juos nuimti tikrai paprasta, nereikia nei raktų, nei googlinti telefone).


Tvarka bus


Tikras menas yra sudėlioti indus indaplovėje. Norint, kad rezultatas būtų maksimalus, pradžioje suskirstykite indaplovės skyrių į kelias dalis. Apatinę lentyną palikite stambesniems daiktams: dideliems dubenims, lėkštėms. Viršutinėje lentynoje turėtų būti nedideli dubenėliai, puodeliai, virtuvės rakandai. Taip pat plastikiniai indeliai, kurie apačioje dažniausiai nuo stiprios srovės ima šokti Lambadą ir dažniausiai pravėrus dureles randami pilni vandens. Indus kraukite nuo galo į priekį, didesnius indus išdėliodami skyriaus kraštuose. Taip vandens purkštukai turės daugiau laisvės savo darbams atlikti, bei pasieks visus indaplovėje esančius indus. Jei prisirinko krūva puodų, rekomenduoju pasinaudoti programa skirta būtent puodams plauti, ji yra integruota kiekvienoje indaplovėje.

Tvarumas


Visada paleiskite pilnai pakrautą indaplovę, tačiau venkite ją perkrauti.


Pastaruosius metus aš stengiuosi kuo tvariau, tą turbūt jūs ir patys žinote. Jei indaplovė turi galimybę, praleiskite džiovinimo - kaitinimo programą ir leiskite indams tiesiog nuvarvėti ir pradžiūti. Taip sutaupysite laiko ir energijos,aišku, ir planeta jums atsidėkos.


Panašu, kad šiandien jau išsisakiau. Tikiuosi, ne tik mano noras išsipasakoti šia tema liko patenkintas, bet ir Jūs sužinojote kažką naujo ir mielai panaudosite šias žinias savo virtuvėje. Aišku, šiandien ne gaminant, o tvarkant indus. Dabar pats laikas keliauti į virtuvę ir "paskandalinti" , o po viso proceso visgi pasinaudoti patarimais kraunant indus į indaplovę.


0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Parmigiana

Comments


bottom of page