Parmigiana

Atsiranda vis daugiau žmonių, kurie mieliau vietoje mėsos renkasi žuvį ar kitą vegetarišką patiekalą. Dažniausiai virtuvės šefas ilgai negalvojęs surenka saują po ranka pasitaikiusių daržovių ir jau po kelių minučių jos gali būti pavadintos kaip „sezoninės skrudintos daržovės“ arba „ką pavyko užauginti darže“. Tačiau yra ir tradicinių vegetariškų patiekalų, kurie jau ilgą laiką neužleidžia savo populiarumo. Yra toks vienas patiekalas, kuris visada pamalonins vegetaro skrandį.


Parmigiana arba parmiagiana di melanzane yra būtent tai, apie ką noriu šiandien jums papasakoti. Jei gyvenčiau pietų Italijoje, šis patiekalas tikrai būtų dažnas pasirinkimas ant mano pietų stalo. Pagrindinės šio patiekalo dalys yra baklažanai, pomidorų padažas ir sūris, kuriuo ir garsėja Italija. Jei netyčia kyla klausimas iš kur atsirado parmigiana pavadinimas, atsakymo ilgai ieškoti nereikėtų. Tai parmigiano reggiano sūris, kuris tarsi Italijos vizitinė kortelė, o jo skonis nepalieka abejingų.Apie variacijas


Viena pagrindinių šio patiekalo sudedamųjų dalių yra baklažanai, bet italai nebūtinai renkasi vien juos. Dažnai prie baklažanų antru smuiku groja cukinijos, pankoliai. Kitas labai svarbus dalykas, tai pomidorų padažas, kurį pasigaminti labai paprasta, tereikia pasirinkti ar naudosite šviežius pomidorus, ar konservuotus savo sultyse. Paskutinis ir bene svarbiausias dalykas – sūris. Jis yra neatskiriamas šio patiekalo palydovas. Dažniausiai čia figūruoja mocarela ir parmigiano reggiano, tačiau žinant kiek sūrių turi italai, tikrai galima sukurti išskirtinio skonio patiekalą naudojant kitas rūšis.


Mano parmigiana


Šiandien nusprendžiau pasigaminti parmigiana, tačiau ji bus ne vien iš baklažanų, kartu naudosiu ir cukinijas. Italijoje šis patiekalas būtų skaniausias šiltojo sezono metu, kuomet sunoksta baklažanai. Lietuvoje labai didelio skirtumo nepajusi, nes baklažanai atkeliauja į prekyvietes ištisus metus tokie patys baisūs ir kartūs. Dažnai reikalaujantys išskirtinio dėmesio. Prieš gamindamas patiekalus, kuriuose naudoju baklažanus, visada juos pjaustytus ištrinu druska, kuri išvaro iš jų skystį, taip sumažindama kartumą. Jei gaminu šį patiekalą ne vasaros metu, kai šiltnamiai lūžta nuo sunokusių pomidorų, visada naudoju konservuotus pomidorus savo sultyse. Ne sezono metu parduotuvėje teks ilgai paieškoti šviežių, sunokusių ir skanių. Tuos, kuriuos rasi tiks gal tik langams daužyti, o ir už juos paklosi gražią sumelę. Paskutinis dalykas – sūris . Esu tikrai dėl jo pamišęs, todėl visada bandau skirtingas variacijas. Viena iš man labiausiai patinkančių – itališkoji mocarela, raudonasis čederis ir lietuviškas džiugas. Džiugas mano manymu, jau dabar gali lygiuotis į kietųjų sūrių aukštumas ir stovėti šalia parmezano. Greitu metu net ir tapti daugelio favoritu.Manau, šis patiekalas palepins ne tik tuos, kurie mėgsta daržoves, bet nustebins ir mėsos mylėtojus, bei apjungs jūsų visą šeimą prie itališkai–lietuviško stalo.

0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską