top of page

Aštuonkojis

Jūros gražuolis, per pastarąjį dešimtmetį pavergęs ne vieną širdį. Be jo neįsivaizduojamas nei vienas viduržemio jūros restoranas ar griliaus baras. Mano pirmoji pažintis su aštuonkoju įvyko prieš gerą dešimtmetį, viename tuo metu geriausių sostinės restoranų. Dideli šaldyti blokai, kuriuose aštuonkojai pasiekdavo restoranus, tada man, jaunam virtuvės meistrui, atrodė įspūdingai, o dar įspūdingiau ir įdomiau atrodė gausybė jų virimo būdų. Nors ir šiandien tai yra produktas, kuris atrodo nuleistas iš kosmoso, o kad netaptų neatpažįstamas, turi būti ruošiamas ypatingai kruopščiai ir tiksliai.


Aštuonkojų šiandien jau galime rasti šviežių didžiuosiuose prekybos centruose. Taip pat, internete ir knygose galime rasti daugybę įvairiausių būdų kaip pagaminti tobulą aštuonkojį. Prisipažinsiu, teko išbandyti nemažai jų, tačiau visada vienodai jų paruošti dažniausiai nepavykdavo, nors ir kas kartą pasirinkdavau vienodo svorio aštuonkojį. Kelios savaitės praleistos prie knygų daug vilties neteikė, kadangi visi gaminimo būdai buvo tarsi iš močiutės pasakų.Mano išbandyti yra šie:

Verdant į vandenį įpilti acto

Verdant gausiai pasūdyti

Virti kartu su vyno kamščiais

Prieš verdant aštuonkojį išmušti

Prieš verdant įtrinti baltuoju ridiku (daikonu)

Šaldyti

Pamirkyti aštuonkojį verdančiame vandenyje, 3 kartus po 3 sekundes


Visi šie būdai yra minimi įvairioje literatūroje, tačiau nei vienas jų neturi rimto mokslinio paaiškinimo, kodėl būtent vieną kurį nors būdą pasirinkus jis tikrai suveiks, todėl visi jie reikalauja arba labai daug praktikavimo arba, kaip aš sakau, sėkmės.

Actas minkština ne tik raumenis, bet ir jungiamąjį audinį. Vyno kamščiai suteikia aštuonkojui savitą skonį. Likę būdai yra verti pabandymų, tačiau mano patirtis nėra teigiama, visi išbandyti smalsumo vardan.
Kaip ir kiekvienas gaminimo būdas taip ir šis turi savo trūkumų. Verdant aštuonkojis praranda dalį savo skonio, kuris lieka vandenyje, tad rekomenduoju nuėmus nuo ugnies palikti atvėsti puode, kuriame jis virė. Galbūt net per naktį. Tai pritrauks aštuonkojui šiek tiek jo skonio.0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page