top of page

Lašišos seviče

Turbūt visi bent kiek besidomintys kulinarija žino pagrindinius produktų apdorojimo metodus. Virimas, kepimas, troškinimas, sūdymas, marinavimas, tačiau šiandien noriu pasidalinti dar vienu, kiek mažiau žinomu, bet ne ką mažiau populiarių restoranų pasaulyje metodu. Tai tuo pačiu yra ir patiekalas, kuris pastaruosius kelis metus baigia užkariauti restoranų lankytojų dėmesį. Seviče (ceviche) – technika, kai produktas apdorojamas rūgštimi, o jei tiksliau – tai limetos arba citrinos sultimis.


Šiandien ant Pavarsdienorastis stalviršio atgulė puikus lašišos gabalėlis, kuris ko kelių minučių virs tobulu seviče. Šis patiekalas vienas iš pastarųjų metų hitų, atkeliavęs iš tolimosios pietų Amerikos. Pagrindinis šio patiekalo arkliukas yra šviežias žuvies šmotelis. Ir nesvarbu ar tai lašiša, ar kokia kita balta žuvis. Svarbu tik tai, kad žuvis būtų tikrai šviežia. Na, o likusius komponentus galite susidėlioti patys. Aš nusprendžiau seviče pagardinti produktais, kurie artimi pietų Amerikai – avokadu, mango ir čili pipirais. Tikiuosi ir jūs rasite savo tobulą derinį.


Ingredientai

Seviče pagal Pavarsdienorastis

4 asmenims pasigaminti reikės


Lašišos seviče


Lašiša – 0.4kg

Mango – 1vnt

Avokadas prinokęs – 1vnt

Čili pipirai – 2vnt

Šalotinis svogūnas – 1vnt

Ridikėliai

Kalendra

Druska Maldon

Pipirai


Seviče marinatas - Leche de Tigre


Limeta – 3vnt

Citrina – 2vnt

Balta žuvis (sterkas) – 70g

Žuvies sultinys – 100ml

Saliero stiebas

Šalotinis svogūnas

Skiltelė česnako

Čili pipiras

Kalendra

Pipiras


Iš pradžių turime pasigaminti marinatą.


Inde sumaišau citrinos ir limetos sultys. Sudedu smulkintą žuvį, saliero stiebą, šalotinį svogūną, česnaką, čili pipirą, ir žuvies sultinį. Viską sutrinu su rankiniu blenderiu iki vientisos masės. Dedu kelis kalendros lapelius, nuskaninu pipirais ir dar šiek tiek patrinu rankiniu blenderiu.


Leche de tigre

Lašišą susmulkinu 1 cm gabaliukais ir apvolioju Leche de Tigre marinate. Palieku kelias minutes pasimarinuoti.


Lašiša
Seviče

Į lėkštę dedu lašišos gabalėlius, ant viršaus išdėlioju smulkintus mango ir avokado griežinėlius, čili pipirus, šalotinius svogūnus, kalendros lapelius. Viską nuskaninu maldon druska ir pipirais.


Lašišos seviče

Tips&tricks


Lašišą galite pakeisti balta žuvimi: ešeriu, dorado arba krevetėmis, jūrų šukutėmis.

Stenkitės rinktis kuo šviežesnę žuvį.

Žuvies sultinį galite pasigaminti per 5 minutes. Įdėkite lašišos ar kitos žuvies nuopjovas į 200ml vandens, su šlakeliu balto vyno ir pavirkite 5 minutes. Perkoškite per sietelį.

Receptas
0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page