top of page

Svogūnų Bhaji

Šia savaite tęsiame svogūnų temą. Šiandien dalinuosi dar vienu receptu, kuriame pirmu smuiku, žinoma, kad griežia svogūnai. Bhaji - tai tradicinis kepinys atkeliavęs iš tolimosios Indijos. Nors patiekalu aš jo nevadinčiau, nes tolimuosiuose rytuose jis yra priskiriamas gatvės maisto kultūrai. Gaminamas iš aštrių daržovių sumaišant jas su avinžirnių miltais ir gausybe prieskonių. O dažniausiai šis užkandis gaminamas iš svogūnų.


Kodėl svogūnų bhaji? Todėl, kad apsilankius keliose indišką maistą gaminančiose virtuvėse (ir šiek tiek nusivylus), nusprendžiau ir pats išmėginti šio patiekalo subtilybes. Panašu, kad mano norai pranoko lūkesčius. Namuose paruošti svogūnų bhaji savo skoniu lenkė prieš tai ragautus giminaičius. Nors ingredientų čia nėra daug, tačiau visa atsakomybė tenka svogūnui. Jis ir yra pagrindinis šio patiekalo arkliukas. Prie užkandžio gaminamas taip pat labai paprastas, iš trijų komponentų sudarytas padažas, kurio aštrumą galite pasrinkti patys. Dabar pats laikas išspausti ašarą ir pasipjaustyti svogūnus. Skanaus!Svogūnų bhaji pagal pavarsdienorastis


Baltieji svogūnai - 3vnt (400g)

Avinžirnių miltai - 160g

Garam masala prieskoniai - 2 šaukštai

Ciberžolė - 1 šaukštelis

Kuminas - 1 šaukštelis

Soda - 0.5 šaukštelio

Druska

Aliejus skrudinimui - apie 1ltr

Padažui pasigaminti


Majonezas - 200g

Sriracha - 50g

Lime - 0.5vnt


Svogūnus nusivalau ir susipjaustau plonais pusžiedžiais.Kitame inde susimaišau sausus ingredientus: avinžirnių miltus, prieskonius, sodą ir druską.Svogūnus šiek tiek sutraiškaupirštais, kad paleistų sultys.Beriu miltus ir viską gerai pramaišau.

Dabar atėjo laikas vandeniui. Jo pilti reikia tiek, kad masė taptų minkštos tešlos tekstūros. Kadangi mano svogūnai buvo gana vandeningi man vandens reikėjo apie 50ml. Tačiau jei svogūnuose mažiau vandens, jo gali prireikti ir dvigubai daugiau iki 120ml.

Formuoju nedidelius kamuoliukus.Aliejų įkaitinu iki 180 laipsnių ir kepu 2-3 minutes po 4 rutuliukus nuolat vartant. Nusausinu ant popierinio rankšluosčio.


Kol kepa bhaji susimaišau padažą.Tips&tricks


Rekomenduoju baltus svogūnus, tačiau jei jų neturite naudokite geltonuosius.

Garam masala priekonių mišinys neatsiejamas nuo bhaji, tačiau jei jo nerandate, galite pamėginti kitus, kaip pavyzdžiui, kario.

Soda suteikia traškumo, tad jei norite „mėsingesnių“ bhaji, galite ją praleisti.

Kepkite po 3 - 4 rutuliukus vienu metu, nes įdėjus daugiau gali staigiai atvėsti aliejus.

Limetą padaže galite keisti citrina.
0 komentarų

Naujausi įrašai

Rodyti viską

Comments


bottom of page